[A60] مراسم رونمایی کتاب "شانه بر موی سپید" (سخنرانان : مهدی رحمانیان و محمد بقایی-ماکان)

پنج‌شنبه 9 بهمن 1393 ساعت 23:43

سخنرانی مهدی رحمانیان مدیر مسئول روزنامه شرق  http://www.namasha.com/v/s4rokGMD
سخنرانی محمد بقایی (ماکان)   http://www.namasha.com/v/9abvkCKR


کتاب «شانه بر موی سپید» اثر پژمان موسوی که روایتی است از ماندگاران فرهنگ و هنر ایران، روز پنجشنبه در مراسمی با حضور اهالی فرهنگ رونمایی شد.  در این مراسم که از ساعت 4 تا 7 بعد از ظهر در فرهنگسرای نیاوران برگزار  شد، مهدی رحمانیان ، احمد مسجد جامعی، محمد بقایی (ماکان) ،  فرید قاسمی،  فریدون مجلسی و غلامرضا امامی سخنرانی کردند  و نماهنگ هایی هم درباره این ماندگاران پخش  شد.

کتاب «شانه بر موی سپید» مشتمل است بر گلچینی ویراسته از ویژه نامه های «ماندگاران» روزنامه شرق. «ماندگارانِ» شرق، عنوان صفحاتی بود که در قالب پرونده هایی مطبوعاتی، در خلال سال های 89 تا 92،گاه در صفحات لایی و گاه در ضمیمه ی روزهای پنجشنبه روزنامه، منتشر می شد و در هر شماره به بررسی کارنامه کاری یکی از شخصیت های فرهنگی و هنری کشور می پرداخت و در کنار آن بزرگداشتی بود برای یک عمر فعالیت حرفه ای شخصیت مورد بحث.

رحیم معینی کرمانشاهی، مه لقا ملاح، مظاهر مصفا، احمد منزوی، توران میرهادی، نوش آفرین انصاری، پرویز شهریاری، منوچهر ستوده، ایرج افشار، محمدابراهیم باستانی پاریزی، علی بلوکباشی، محمود عبادیان، حسن احمدی گیوی، حسن انوری، محمدرضا باطنی، آیدین آغداشلو، محمد شمس لنگرودی، کاظم معتمد نژاد، جواد مجابی، منصور اوجی، سید علی صالحی، منوچهر سعید وزیری، پرویز رجبی، نصرالله پورجوادی، هوشنگ ظریف، ابراهیم یونسی، محمود زند مقدم، پرویز کلانتری، مجید درخشانی، مجید دانش آراسته، محمدعلی اسلامی ندوشن، علی اشرف درویشیان، ایران درودی، مسعود برزین، حسین دهلوی، کامبیز درم بخش، صادق آیینه وند، عبدالرحیم جعفری، اصغر دادبه و علیرضا فرهمند و ...
از جمله شخصیت هایی هستند که در این کتاب که به نوعی یک دایره المعارف و شناخت نامه اهل فرهنگ است، برای هر یک سرفصلی جداگانه  اختصاص داده شده است.